Zhuzhou Better волфрам карбид Co., Ltd
ZZBETTER служи PDC секачи, карбидни копчиња и карбидни прачки повеќе од 15 години. Имаме стручен кадар во областа на дизајнирање, производство и маркетинг. Целиот наш персонал е добро обучен и искусен.
Прачки од волфрам карбид се применуваат во изработката на дупчалките, крајните мелници, грејачите, специјалните секачи за автомобили, специјалните секачи за моторот
Прачки од волфрам карбид се применуваат во изработката на дупчалките, крајните мелници, грејачите, специјалните секачи за автомобили, специјалните секачи за моторот
Комерцијалните ленти од волфрам карбид комбинираат отпорност на корозија со повисоки перформанси.
Комерцијалните ленти од волфрам карбид комбинираат отпорност на корозија со повисоки перформанси.
Алатите за рудници со цементиран карбид се широко применети за карпести алатки, алатки за рударство за употреба во вадење камен, рударство, тунелирање и градежништво.
Алатите за рудници со цементиран карбид се широко применети за карпести алатки, алатки за рударство за употреба во вадење камен, рударство, тунелирање и градежништво.
Матриците за цртање обично се користат за цртање жица, прачка, шипка и цевка.
Матриците за цртање обично се користат за цртање жица, прачка, шипка и цевка.
За ZZBETTERZhuzhou Better Tungsten Carbide Co., Ltd се наоѓа во градот Жужу, провинцијата Хунан, кој е најголемата област за производство на волфрам карбид во Кина. Ние поседуваме фабрика специјализирана за волфрам карбид, исто така снабдуваме многу други производи што не можеме да ги произведеме. Ние сме технолошка трговска компанија, посветена на обезбедување на најдобрите производи за оние кои сакаат да добијат производи со добар квалитет и најдобра цена.※Што можете да најдете кај нас?Нашите главни производи1. Карбидни шипки2. Карбидни плочи и ленти3. Алатки за рударство карбид4. Умира ка...
ABOUT US
Прочитај повеќе

ДОБАР КВАЛИТЕТДА ПРИФАТИ СЕКОЈА ИНСПЕКЦИЈА НА ТРЕТИ ЛИЦА

1850

Проектот е завршен

106

Трофејот е постигнат

152

Искусни работници

Counter
Нашите производи
ZZBETTER обезбедува брз одговор и внимателна услуга. Одговорот на вашето барање го врши нашиот искусен и квалификуван тим за 24 часа онлајн услуга. Добредојдовте да не контактирате, без разлика дали за технички совети или за која било друга понуда.
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СИТЕ ПРОИЗВОДИ
ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ
05-23
2024

What is Tungsten Carbide Drawing Die?

What is Tungsten Carbide Drawing Die
05-20
2024

What is Zund Blades?

What is Zund Blades
05-16
2024

Што е титаниум?

Што е титаниум